گام بلند شرکت واسپاری سپهر صادرات در صنعت لیزینگ/ برگزاری مجمع سالانه بدون حتی یک‌بند حسابرسی

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت واسپاری سپهر صادرات بدون حتی یک‌بند حسابرسی برگزار شد و حامد کارگر سامانی، مدیرعامل واسپاری سپهر صادرات در جمع سهامداران از گام‌های بلند این شرکت در صنعت لیزینگ در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع‌رسانی شرکت واسپاری سپهر صادرات، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت واسپاری سپهر صادرات منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۲ با حضور حامد کارگر سامانی، مدیرعامل شرکت، نمایندگان سهامداران، اعضای هیئت‌مدیره و نماینده حسابرس مستقل و بازرس قانونی در محل این شرکت برگزار شد.

حامد کارگر سامانی، مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره واسپاری سپهر صادرات در ابتدای این نشست با تأکید و تشریح دستاوردهای متعدد و نتایج حاصل از اقدامات صورت گرفته در این مجموعه اظهار کرد: اقداماتی ازجمله زمینه وصول مطالبات، حل‌وفصل دعاوی و پرونده‌های حقوقی و توسعه بازار با تنوع‌بخشی به پرتفوی محصولات و خدمات موجب شد تا واسپاری سپهر صادرات در بین ۵ شرکت لیزینگ برتر در کشور قرار گیرد.
وی در ادامه افزود: افزایش سرمایه به‌عنوان یکی از الزامات توسعه بازار و دایره مشتریان با تلاش‌های بی‌وقفه مدیران شرکت و اعضای هیئت‌مدیره و همچنین رفع موانعی که در ادوار گذشته مانع حرکت روبه‌جلو واسپاری سپهر شده بود، در دوره مدیریت جاری محقق و رشد سرمایه شرکت به مبلغ هزار و دویست و هشتاد میلیارد ریال را موجب شد.

کارگر سامانی ارتقا سرمایه انسانی را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دوره اخیر عنوان کرد و افزود: در این دوره تمام تلاش ما بر این بود تا در کنار ارتقا سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شرکت که همواره ازجمله موارد مهم و قابل‌توجه هیئت‌مدیره بود، ترکیب کارکنان این مجموعه نیز متشکل از افرادی توانمند، متخصص و دارای تحصیلات عالی در هریک از بخش‌ها باشد.

عضو هیئت‌مدیره واسپاری سپهر صادرات با اشاره به اعطای مجوز فعالیت دوساله از سوی بانک مرکزی نیز تشریح کرد: شفافیت بیش‌ازپیش در شرکت واسپاری سپهر صادرات به‌خصوص درزمینه تهیه گزارش‌های حسابرسی و تعاملات سازنده با بانک مرکزی، منجر به صدور مجوز دوساله از این نهاد شد و این در شرایطی است که رویه بانک مرکزی پیش‌ازاین اعطای مجوز بااعتبار یک‌ساله بود.
مدیرعامل واسپاری سپهر صادرات در ادامه با تأکید بر اینکه نرخ بازدهی منابع در سال ۱۴۰۰ از ۲۷ درصد به ۳۷ درصد در سال ۱۴۰۱ و در حال حاضر نیز به ۴۴ درصد رسیده است، گفت: این روند نه‌تنها در سبد محصولات و خدمات این مجموعه بلکه درزمینه تأمین خودرو و تجهیزات باهدف کمک به بخش تولید گسترش یافت؛ همچنین درزمینه تعمیق فناوری نیز موفق به راه‌اندازی باشگاه مشتریان و سامانه جامع فروش گشتیم.

کارگر سامانی در پایان نیز با تأکید بر اهمیت بهبود روندها و افزایش رضایت مشتریان، از رونمایی سامانه‌های باشگاه مشتریان و جامع فروش محصولات و خدمات شرکت واسپاری سپهر صادرات در سال جاری با حضور مدیران ارشد بانک صادرات خبر داد تا این اقدام مسیری نوین برای کاهش فرآیندها و مجازی شدن اقدامات صنعت لیزینگ باشد.

*** عملکرد شفاف و مجدانه اعضای هیئت‌مدیره و مدیران واسپاری سپهر

در ادامه این نشست، محسن تمجید، نماینده بانک صادرات در مجمع سهامداران شرکت واسپاری سپهر صادرات نیز با اشاره به عملکرد درخشان و قابل‌تقدیر این شرکت، اظهار کرد: گزارش حسابرسی کاملاً شفاف و بدون بند شرطی نشان از عملکرد مجدانه، سالم و درخشان اعضای هیئت‌مدیره و مدیران واسپاری سپهر دارد.

وی ادامه داد: راه‌اندازی و رونمایی از سامانه‌های باشگاه مشتریان و جامع فروش درواقع گام بلندی در صنعت واسپاری خواهد بود و از این حیث بازار و دایره مشتریان واسپاری سپهر صادرات به‌زودی گسترش بیشتری خواهد داشت.

گفتنی است، شرکت واسپاری سپهر صادرات (لیزینگ بانک صادرات) ازجمله معدود شرکت‌های لیزینگ در کشور است که مجوز فعالیت سالانه آن برای دو سال تمدید شد که این امر حاکی از شفافیت عملکرد، تعهد به مشتریان و تحقق برنامه‌های سهامداران و همچنین تبعیت کامل از قوانین بانک مرکزی است.